Masz ochotę na dobre Tacos w Warszawie? Nie szukaj dłużej! Warszawa Tacos z meksykańskiej restauracji

Kuchnia z Meksyku w klimatycznym lokalu w Warszawie.

W Stanach Zjednoczonych przyjęły się na dobre wtorki z Tacos, gwiazdy filmowe na ekranach raczą się margaritą z solą, a popularna przystawka w formie sosu guacamole jest znana w każdym amerykańskim domu. Na szczęście nie trzeba być w USA, czy na przeludnionym rynku w Mexico City, aby spróbować wyśmienitego jedzenia. Prawda jest taka, że kolorowa i bogata w smaki kuchnia meksykańska stała się popularna na całym świecie. Jeżeli masz ochotę na dobre Tacos lub inne meksykańskie jedzenie, a jesteś mieszkańcem Warszawy lub okolic, to trafiłeś właśnie pod dobry adres. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. 

Warszawa Tacos. Kilka informacji o kuchni meksykańskiej

Zanim wskażemy na miejsce, gdzie zjeść najlepsze tacosy w Warszawie być może są między nami tacy, którzy jeszcze nie próbowali tej popisowej potrawy kuchni meksykańskiej. Może chcieliby, ale boją się, albo po prostu nie wiedzieli do tej pory, że ten przysmak jest na wyciągnięcie dłoni. Przytoczmy na wstępie kilka interesujących faktów na temat tacos i ogólnie kuchni meksykańskiej.

Generalnie początki kuchni meksykańskiej mają swoje korzenie w cywilizacji Azteków, z którą jak wiadomo zderzyli się później hiszpańscy konkwistadorzy. Oryginalne menu zostało dalej spopularyzowane w kulturze amerykańskiej poprzez oferty Tex-Mex, takie jak chociażby burrito. Zasięg zwyczajów żywieniowych inspirowanych sztuką kulinarną Meksyku stawał się z czasem coraz szerszy. Obecnie niektóre amerykańskie sieci fast foodów wykorzystują zainteresowanie konsumentów szybkimi w przygotowaniu daniami inspirowanymi kuchnią meksykańską, a wszystko wskazuje na to, że to świeże, powszechnie już dostępne i niedrogie jedzenie nie zniknie w najbliższym czasie z globalnych menu. 

Tacosy Warszawa - restauracje meksykańskie

Jak grzyby po deszczu zaczęły się także pojawiać profilowe restauracje, specjalizujące się w przygotowywaniu na miejscu pysznych meksykańskich potraw. Ta tendencja dotarła wreszcie do Polski, czego przykładem są warszawskie restauracje z Tacos.

Triumf Tacos - dlaczego Warszawa bardzo je lubi?

Kilka słów jeszcze na temat flagowej potrawy meksykańskiej kuchni. Tacos szturmem podbiło europejskie i nie tylko rynki, a zadziało się tak nie bez kozery.

Od ich skromnych początków w Meksyku tacos stały się międzynarodową sensacją. Ewoluowały od prostej tortilli z nadzieniem mięsno-serowym do złożonych posiłków o wyrafinowanych smakach. Ponadto nie ma tak naprawdę znaczenia, czy jesteś miłośnikiem mięsa, wegetarianinem, weganinem czy osobą stroniącą od glutenu – taco jest naprawdę pasujące do każdej diety i wpisujące się w każdy gust. Weganie mogą dla przykładu zastąpić mięso guacamole i świeżą kolendrą. Ta popularna potrawa kuchni meksykańskiej nadaje się z powodzeniem na śniadanie, obiad i kolacje. Tacos zjedzone w Warszawie na lunch może pomóc Ci przetrwać resztę dnia, ponieważ jest dobrym źródłem cennego białka. 

O tym rzadko się mówi, ale tacosy są również idealnym jedzeniem towarzyskim. W żywności trzymanej w ręku jest coś, co nas uszczęśliwia - to nie żaden wymysł, mówią o tym poważne badania socjologiczne. Tacos można się dzielić i posiłek ten jest zdecydowanie mniej formalne niż stek czy lasagne na obiad, co podświadomie pozwala każdemu wyluzować się z przyjaciółmi i rodziną. Nic tylko zebrać ekipę i ruszyć do restauracji! 

Tacosy Warszawa. Gdzie zjeść najlepsze tacosy w Warszawie? 

Wreszcie dochodzimy do meritum. Jeżeli chodzi o meksykańskie jedzenie Warszawa oferuje co najmniej kilka interesujących miejsc. Jedno z nich zasługuje na szczególną uwagę.

Przenosimy się oto na warszawski Wawer, dzielnicę położoną w prawobrzeżnej części stolicy. Jeżeli wyczulimy odpowiednio nasze zmysły powonienia to z pewnością wyczujemy po chwili subtelne zapachy dochodzące z pobliskiej restauracji "Kawa i Chili". Wejście prowadzi do piwniczki umiejscowionej w pałacyku. A w środku? Pięć sal zaaranżowanych w klimacie nasuwającym bezpośrednie skojarzenia z barwnym, egzotycznym Meksykiem. 

To co jednak najważniejsze to oczywiście menu. I tutaj znajdujemy szeroki wybór interesujących nas tacosów. Faktycznie, dla każdego coś smacznego. Można wybrać pomiędzy taco z kurczakiem, wołowiną i krewetkami (swoją drogą owoce morza w połączeniu z tortillą kukurydzianą to istna podróż do nieba!). W składzie tych posiłków nie może oczywiście zabraknąć świeżych warzyw oraz twarożku i kwaśnej śmietany. Do tego kilka rodzajów salsy do wyboru. Można się poczuć jak prawdziwy Meksykanin! Wspomnieliśmy też wcześniej o tacosach w wersji wege. Ta warszawska restauracja ma coś specjalnego na taką okazję. Wegańskie i bezglutenowe taco to numer popisowy tutejszego szefa kuchni.      

Trzeba jeszcze koniecznie wspomnieć, że pod adresem www.kawaichili.com można zamówić bez problemu pozycję z menu tej restauracji z dowozem do domu. Wszystkie potrawy są przygotowywane na miejscu, w oparciu o oryginalne meksykańskie przepisy. 

No to smacznego! 

Nic nie przebije pysznego smaku tacosów przyrządzonych ze świeżych składników. W rzeczywistości poczytny magazyn "San Diego" nazwał tacos "najlepszym jedzeniem na świecie”. Nic więc dziwnego, że meksykański klasyk jest jednym z najpopularniejszych produktów spożywczych na świecie, odnalazł się również doskonale w naszej Warszawie - między innymi w tej przytulnej restauracji na Wawrze.